Okouzlující a autentický Kavkaz - vůně a chutě Gruzie a Arménie Zájezdy Arménie - Luxusní dovolená

marco-polo.cz
Kontaktujte svého odborného konzultanta +420 241 718 646
marco polo na facebooku
afrika afrika afrika afrika

ZÁJEZDY - Arménie

název zájezdu: Okouzlující a autentický Kavkaz - vůně a chutě Gruzie a Arménie


Země:
 
Arménie
Typ zájezdu: Poznávací
Podtyp zájezdu: za přírodou, za gastronomií, za památkami
Strava: Se snídaní, Dle programu
Nástupní země: 
Nástupní místo: Praha
Začátek zájezdu: 08.05.2018
Konec zájezdu: 18.05.2018
Počet nocí: 10
Průvodce: Česky hovořící
Typ dopravy: autokar, pravidelná letecká linka
Doba dopravy: 0
Cena: 
39 700,- Kčcana za osobu při 6 ůčastnících
36 600,- Kčcana za osobu při 8 ůčastnících
33 500,- Kčcana za osobu při 10 ůčastnících

Cena zahrnuje:
 
letenku Praha - Tbilisi a Jerevan -Praha do výše 8000,- ,služby místního i českého průvodce ,dopravu autokarem v rozsahu programu zájezdu,10x ubytovaní ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu*** či penzionu se snídaní, 2x večeře (Tbilisi,Kazbegi),vstupy do oběktů a památek v rozsahu programu zájezdu, asistence místního partnerapojištěn léčebných výloh v zahraničí,í,pojištění CK proti ůpadku,

Cena nezahrnuje:
 
Stravu, nápoje a vstupy nad rámec programu zájezdu, příplatek za jednolůžkový pokoj,zpropitné a osobní útrata
připojištění 990.-,

Poznámka:
 
Rádi bychom Vám zajímavě a poutavě zprostředkovali dojmy z těchto neuvěřitelně krásných míst, které jsou nejenom pastvou pro oči a duši, ale i skvělým, kulinářským zážitkem. Návštěva Gruzie a Arménie je zkrátka nezapomenutelným zážitkem a tyto země si získají Vaše srdce.


  

Další termíny


08.05.2018 - 18.05.2018 11 dní od 39 000,- Kč  
22.09.2018 - 02.10.2018 11 dní od 39 000,- Kč  

program zájezdu


odlet do Gruzie
 Arménie

Po příletu do hlavního města Gruzie-Tbilisi v odpoledních hodinách se přesuneme do našeho hotelu a po krátkém odpočinku vyrazíme na parádní folklorní večer s gruzínskou muzikou, tancem, vínem a tradiční večeří. Super zážitek hned na úvod naší vypravy.

  
   

   

Prohlídka města Tbilisi a vzhůru do hor
 Arménie

Den zahájíme prohlídkou města. Metropole Tbilisi v sobě snoubí krásu historických památek a nonšalatní noblesu moderní architektury. A my se vám pokusíme ukázat to nejhezčí. Pohodlnou lanovkou se vyhoupneme na pevnost Narikala, která je dominantou starého města. Projdeme se křivolakými uličkami staré čtvrti, která je plná hospůdek, hudebníků, umělců a atmosféry zašlých časů. Navštívíme katedrálu, projdeme se po originálním a supermoderním skleněném mostě Míru přes řeku Mtkvari a podíváme se i na trh, kde budeme ochutnávat první dobroty skvělé, gruzínské kuchyně jako například národní pečivo plněné sýrem - chačapuri či marinované květy- jonjoli.
V odpoledních hodinách se vydáme na sever do nedaleké Mcchety,duchovního centra gruzínského národa která je součástí světového dědictví UNESCO. Prohledneme si katedrálu a také klášter Jvari, který se vypíná na skalním ostrohu nad řekou. Pokračujeme dále starou vojenskou cestou k horám až k pevnosti Ananuri, zrcadlící se v modravé hladině jezera. A stále víš a víš,horskými průsmyky až do srdce hor pod zasněžený vrchol Kavkazu –Kazbeg. Zde se ubytujeme v našem příjemném hotelu a odpočineme si po náročném dni.


  
   

   

Kazbegi a Stalinovo rodiště Gori
 Arménie

Po snídani nás čeká vzrušující jízda do hor terénními vozy až ke slavnému kostelu Cminda Sameba ze 14 století který je součástí jedné z nejúžasnějších scenérií celého Kavkazu. Majestátní, sněhem pokrytí velikáni obklopují toto duchovní místo ležící uprostřed rozkvetlých horských luk. A pak už zpět dolů, do údolí až do města Gori-slavného to rodiště kdysi nejmocnějšího muže světa J.V Stalina. Cestou se otvírají neuvěřitelné výhledy do kavkazské divoké krajiny. Po prohlídce Stalinova muzea se ještě k večeru přesuneme do města Kutaisi kde budeme ubytováni.

  
   

   

Kutaisi a jeho památky,Prometheova jeskyně a hurá k moři
 Arménie

Tento den naší cesty zahájíme snídaní a poklidnou dopolední prohlídkou zajímavého- UNESCem chráněného kláštera Gelati který je jen pár kilometrů za městem. Nevynecháme ani samotné, velmi příjemné město Kutaisi s velkolepou katedrálou Bagrati. Dále navštívíme působivou Prométheovu jeskyni s 400m dlouhým, podzemním jezerem. A jede se k moři!!!! Do přímořského letoviska Batumi jsou to dvě hodiny cesty úrodnou nížinou gruzínského vnitrozemí, kde lze ještě dnes občas spatřit úsměvné industriální artefakty ze sovětských budovatelských časů. To Batumi je supermoderní, pulsující letovisko na břehu Černého moře. Na plážích tohoto města se subtropickým klimatem strávíme po ubytování v hotelu, zbytek dne.

  
   

   

Batumi a pobyt u moře
 Arménie

Dnešek strávíte poklidným a relaxačním programem u moře. Navštívíme centrum Batumského letoviska a jeho věhlasnou botanickou zahradu plnou okouzlující subtropické květeny. Na oběd se vypravíme na rybí trh kde nám místní připraví mořské speciality z čerstvých úlovků na které si rovnou ukážeme prstem. A pak zase zpět na pláže Černého moře. Slunce, víno,moře - pohoda.

  
   

   

Z pláží zpět do hor
 Arménie


Zrelaxovaní a plni nových sil opustíme brzy ráno náš hotel a vyrazíme opět do hor. Tentokráte do Adžérie - do podhůří malého Kavkazu v jižní části Gruzie. Cestou po této odlehlé a hornaté krajině uvidíme mnoho zajímavého – například krásný vodopád a starobylý, kamenný most v Makhuntseti a ochutnáme jistě i skvělé lokální speciality. Později odpoledne navštívíme památky velmi zajímavého historického městečka Akhaltcikhe – hrad, kostely, věže, hradby a zbude-li ještě v tomto nabytém dni trocha času, tak také pevnost Khertvisi. Noc strávíme ve Vardzii .


  
   

   

Skalní město Vardzia a příjezd do Arménie
 Arménie

Dopoledne nás na rozloučenou s Gruzií čeká jedna z nejnavštěvovanějších a nejslavnějších památek v zemi-skalní město Varadzia. Užasné město v hoře. Po návštěvě tohoto unikátního, do skal vytesaného komplexu, se vydáme na hranici. A jsme v Arménii. Vyřídíme formality a budeme pokračovat v naší výpravě. První zastávkou je prohlídka města Gyumri které bylo téměř vymazáno z mapy díky zemětřesení v 80tých letech. Zde společně ochutnáme slavnou místní delikatesu – pečenou telecí hlavu. Ve večerních hodinách pak dorazíme do Jerevanu, kde se ubytujeme v našem příjemném a útulném hotelu který bude po tři dny naším domovem.


  
   

   

Jerevan - památky a koňak
 Arménie


První dopoledne v Jerevanu si prohlédneme dvě významná a starobylá duchovní centra všech Arménů – areály ze 4 stol/UNESCO/. – Echmiadzin a Zvartnots – která byla sídlem arménského patriarchy a symbolem Arménie jako první křesťanské země světa. Určitě ochutnáme první - ‘Lahmajo‘-arménskou kořeněnou pizzu s mletým masem a uděláme si i okružní jízdu Jerevanem. Navštívíme memoriál věnovaný památce masakru Arménů Turky za 1 světové války, při kterém zahynulo přes milion nevinných lidí. Po tomto velmi silném emocionálním zážitku to bude chtít sklenku něčeho ostřejšího. A návštěva palírny slavného, arménského koňaku s degustací tohoto zlatavého potěšení bude asi ta správná volba! Večer pak můžete strávit nákupy či příjemným nicneděláním na terásce jedné z mnoha Jerevanských kaváren a vstřebávat poklidnou atmosféru místa.


  
   

   

Chrámy,kláštery a jezero Sevan
 Arménie

Po snídani v hotelu se přesuneme nedaleko za Jerevan /koneckonců v Arménii je vše důležité nedaleko za Jerevanem/k asi nejlépe zachovalému antickému chrámu na světě v Garni. O pár kilometrů dále se nachází klášterní komplex Geghard jehož ochrany se zhostilo UNESCO. Po jeho prohlídce vyrazíme na sever k největšímu arménskému jezeru –Sevan. Navštívíme hřbitov Noratus na kterém se nachází mnoho Chačkarů – tajemných, kamenných náhrobků, svědků dávné arménské historie. Klášter Sevanavank – naše další zastávka-má nádhernou polohu na břehu jezera. V podvečer se vrátíme do našeho hotelu.

  
   

   

Khor Virap s horou Ararat a Nravank
 Arménie

Poslední den naší výpravy se vydáme na jih, směrem k turecké hranici a navštívíme překrásný klášter Khor Virap nad nímž se majestátně tyčí biblická hora Ararat. Před obědem pak uvidíme zajímavé naleziště z doby bronzové, v jeskyním komplexu v Areni a také nádherný klášterní komplex Noravank. Odpoledne strávíme v Jerevanu, kde můžete nakupovat a ochutnávat ty speciality arménské kuchyně, které jste ještě nestihli.

  
   

   

Odlet z Jerevanu do Prahy
 Arménie

Po snídani se rozloučíme s Jerevanem a odletem z mezinárodního letiště do Prahy naše putování končí.

  

Nezávazná objednávka zájezdu 08.05.2018-18.05.2018

*Příjmení:
*Jméno:
Titul:
*Obec:
*Telefon:
Fax:
*Email:
*Počet osob:
cana za osobu při 6 ůčastnících (39 700,- Kč)   osob  
cana za osobu při 8 ůčastnících (36 600,- Kč)   osob  
cana za osobu při 10 ůčastnících (33 500,- Kč)   osob  
Cena celkem   Kč 
Pole označená * je nutno vyplnit.
Telefonní číslo uvádějte přednostně mobil.
odeslat


novinky

doporučujeme

Pohodová Panama s českým průvodcem s možností prodloužení na ostrově Aruba
Pohodová Panama s českým průvodcem s možností prodloužení na ostrově Aruba
Panama

01.03.2018-09.03.2018
Se snídaní, Dle programu, pravidelná letecká linka

 59900,- Kč
Víetnam od severu k jihu s pobytem u moře s česky mluvícím průvodcem
Víetnam od severu k jihu s pobytem u moře s česky mluvícím průvodcem
Vietnam

12.03.2018-24.03.2018
Dle programu, pravidelná letecká linka

 66490,- Kč
To nejlepší z Jižní Afriky: JAR, Lesotho, Svazijsko, Mozambik, Zimbabwe
To nejlepší z Jižní Afriky: JAR, Lesotho, Svazijsko, Mozambik, Zimbabwe
Lesotho

28.04.2018-13.05.2018
Dle programu, pravidelná letecká linka

 58990,- Kč
Srí Lanka: Dvě tváře jedné krásky
Srí Lanka: Dvě tváře jedné krásky
Srí Lanka

24.09.2018-05.10.2018
Polopenze, pravidelná letecká linka

 75990,- Kč